Definecilikte Balık İşareti Ne Anlama Gelir?


Definecilikte Balık İşareti Ne Anlama Gelir?

Balık kesinlikle define işaretidir. Define var demektir. Akarsu ve yada göl kenarlarındaki kayalarda bulunur. Genelde akarsu göl ve göletlerdeki kayalara çizilir. Bakıldığında suya işaret görülmeyebilir ama zamanında var olupta kuruyan dere ve gölleri gözden uzak tutmamak gerekir. Balık aynı zamanda çeşme yada pınarında işareti olabilir. Balık hayvanı baktığı yer ve uzunluğuyla kesin ölçüm gerektirir. Kesin olarak define işaretidir. Genellikle düz kayada bulunur. Tüm hatları ile balığa benzediğinde önemlli hale gelir. Sudan çıkan balığın kuyruk tarafına doğru 90 cm. geri zıplayacağı varsayımı ile geriye doğru 90 cm. ilerisinin kırılması önerilir.

  


Yakınlarda  mahzen içinde harita olabilir. Baktığı yön ve uzunluğu da çok önemlidir. Uzunluğunu ölçmek ve bir santimi bir adım olarak  kullanmak gerekir. Balığın baktığı yöne doğru gidip adımlarınızın bittiği yerde mahzen girişi aramalıyız.

Balina veya Balina yavrusu: Define işareti olarak kullanıdığı az rastlanan işaretlerden birisidir. Tek başına yapılmış baline işareti gömüyü simgelemektedir. Bu işarette dikkat edilecek püf nokta, balinanın kuyruğunun yukarıya kıvrımlı olup olmadığıdır. Kuyruğunun kıvrımı yön vermekte olup yakınında horasan sıva ile doğal görünüm verilmiş yerleri kontrol etmenizi ısrarla önermekteyiz. Balina işareti farklı figürlerle beraber yapılmış ise antik Yunan Mitolojisine göre Poseidon (Okyanusların Tanrısı, Deniz Tanrılarının Tanrısı) anlamını taşımaktadır. Aynı şekilde yavrusu ise, Naiads, Naiades (Tatlı su perileri (göller, nehirler, kaynaklar ve çeşmeler) anlamını taşır. Uygarlık sembolü olup, defineyi değil hazineyi simgelemektedir. Sit alanı içine alınacak bölgeleri kapsar. Buradan uzak durunuz ve mümkünse müzeye bilgi vermenizi öneriyoruz.

  • horosan
  • 13 Eki 2014

  peşpeşe birden fazla balık var aynı hızada ama balıklar buyukten kucuge dogru bunu bana acıklarmısn admın

  • horosan
  • 14 Eki 2014

  bırde oltayla balık tutan adam resmı var balıların ustunde onuda acıklarmns

   • hasan gemici
   • 13 May 2016

   Başkan işaret nerde bende o işareti arıyorum
   05536107187

  • Yakup
  • 24 Kas 2015

  Balık işareti var balığın bulunduğu yerde Çeşme var ne anlama geliyor tlf:0538 946 2966

   • harun
   • 22 Şub 2016

   Balık işareti çeşmeyi işaret ediyo yani orası boş yer üraşmaya deymez abicim yalan konuşuyo dersende eskiden tabela diye o işaretler varmış define işaretinde bi işaretle bitmez define işaretinde enaz 6 karakter olması gerekiyo

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

Takip Et

Her yeni yazı için posta kutunuza gönderim alın.

Diğer 38 takipçiye katılın

%d blogcu bunu beğendi: