Define Tılsımları


Define Tılsımları

    

Bazı değişik şekiller göstermekle beraber tılsım hemen her toplumda vardır. Eski Bâbil, Asur ve Persler’de tılsım bir teknik olarak uygulanmıştır. İslâm dışındaki bütün bâtıl ve muharref dinlerin tören ve âyinlerinde her zaman tılsımdan izler bulmak mümkündür. Birçok tarihçi ve sosyolog tılsımı, bâtıl ve muharref dinlerin bir parçası gibi ele almıştır. Tılsımla ilgili yazılı tarih öncesi bilgiler noksan olmakla beraber, Yunan ve Mısır papirüslerindeki bilgiler oldukça doyurucudur.

Defineyi toprağa, mağara, mahzen veya mezara saklama işleminden sonra tekrar geri gelip alabilmek için kişiler işaretler bırakılır. Defineyi koruyabilmek için ise bu işi Büyücü, şaman, papaz gibi bu işi bilen insanlar tarafından tılsım işlemi başlatılır. Bilinen en iyi yöntem şeytanın adına kesilen kurbandır. Bu kurbanlar saklanan definenin büyüklüğüne göre at, sığır, koyun, keçi,kara tavuk, domuz gibi hayvanlardır ayrıca insanlarında kurban edildiği rivayet olunur. Define gömülürken okunan Büyü sözleri neticesinde cinler o bölgeye çağırılır ( cinlerin korktuğu, etkilendiği ve kaçamadığı ) ve oraya hapsedilir.

Definecilikte tılsım meselesi bazen gerçek bazen ise aslından astarından yoksun bir olaydır. Defineyi ararken tılsım veya mühür olup olmadığını zaten define çevrsindeki işaretlerden ve anlamlarından kestirebilmekteyiz. Bu hususu açıklamadan evvel öncelikle define mühürü ve define tılsımı ne demektir açıklayalım:

Define mühürü, Definecilikte mühür ve mühürler

Define ilminde mühür denilen şey, genelde fiziki tuzaklar veya biyolojik – kimyasal bir takım zehirler hastalıklar (vebalı fareler vb) defineye ulaşmak isteyenleri bir tür cezalandırmaya uğratmak amacıyla konulan tuzaklardır. Define mühürü bazen fiziksel bir mekanizma ile iri bir kaya parçasının definecilerin başına düşmesi veya keskin bir giyotin tarzı bir aleti harekete geçiren bir mekanizma ile definecileri öldürmeyi amaçlayabilir. Ama eskiler tarafından en fazla kullanılan define tuzağı ise Define Tılsımı dır.

Define Tılsımı

Definecilikte tılsım, daha çok cinler vb yaratıklar ile defineyi sihir ve büyü ile koruma altına almak amacıyla yapılan bir işlemdir. Define tılsımları bazen tamamen palavra olabildiği gibi (definecileri define aramaktan veya defineyi çıkarmaktan alıkoymak için söylenen şehir efsaneleri, lanet vb) bazen de çok nadiren de olsa gerçek olabilmektedir. Bir define çevresinde tılsım veya büyü olup olmadığını bazı çevresel emarelerden anlayabiliriz. Şayet define çevresi lanetli ise kuş böcek vb sıradan yaratıklar pek oralarda görünmezler. Onun yerine rastlanmasına zor bir takım yaratıklar görülebilir. Eğer hisleriniz sizleri o bölgeden çıkıp gitmeye yönlendiriyorsa o bölgede tılsım veya büyü olabilir. Bu tür durumlarda kesinlikle büyü bozdurma vs işiyle uğraşmayın.

Cinleri uzaklaştırmak ve bölgedeki büyüyü bozmak için tertipler.

1- Kazılacak yere 6 köşeli yıldız çizmek ve ortasını kazılınca büyüğünün ve cinleri kayboldukları biliniyor.

2- 7 adet yeşil sedir, iki taş arasında dövülür. 2 litre suya konup üzerine 7 Ayet-el Kürsi, Kâfirûn, İhlas, Felak ve Nas sûreleri okunur ve bölgeye serpilir.

3- Yunus Sûresi 81-82, Ta’ha Sûresi 69, Araf 118-122 ayetleri bir tabak suya okunur ve bölgeye serpilirse büyü bozulur

4- 21 Yasin Sûresi‘ni bölgede okumak

5-Başka bir çözüm: Fatiha, Ayet-el Kürsi, İhlas, Felak ve Nas sürelerini 70 kere o bölgede okumak.

6- Başka bir çözüm: Defne Yaprağı’nı tütsü olarak yakılması ve 7 İhlas okunmasın

7. Başka bir çözüm: Beyyine Suresi’nin, bir tabağa okunup bölgeye serpilmesi

8. Başka bir çözüm: 33 defa Fatiha Suresi okunur.

9. En zor olan tılsımlar, büyü ve cinleri temizlemek için 789 kere Besmele, 70 Fatiha, 41 Yasin, 2200 kere Felak ve Nas, 41 kere Cin Suresi, 1 kere Fetih Suresi, 1 kere Ta’ha.

About these ads
  • erdoğan
  • 28 May 2013

  yer altında bulunan altının bekçiliğini yapan cinler altın yeryüzüne çıkarıldığında bekçilikten vaz mı geçerler

   • Mesut
   • 12 May 2014

   Ewet vaz geçerler

    • erdal
    • 25 Haz 2014

    Eger altının hepsi alınırsa vazgecmezler bikac parça aynı yerde bırakılması gerekir aksi takdirde musallat olurlar ölüme kadar götürür

   • nursel ayvazpınarı
   • 26 Eki 2014

   O yer altindakini cikarirsan zaten bitmistir.yedi ceddin kurtulur.ama yapamazsin eger tilsin yada sahipliyse

  • sedatkartal1984
  • 11 Eyl 2014

  arkdşlr yaklaşık 5 ay önce 2 arkdşla mardine gitik 1 papazı gürmeye neyse gitik papazın bizden haberi vardi gitik papazın küyüne misafir olduk dedrdimizi anlatık ondan bizimle d bakıra gelmesini istedik definede yardımcı olması için ama o gelmeyceğini süyledi ancak size bu konuda 3 önemli bilgi verceğim dedi bize 1 her definenın üstünde büyü vardır onuda geç cin çoktandır o gümüyü sahiplnmiştır 2 bunlara mani olsanız bile gerek o kazı işini yapanların abdestli dürüst ve sürkli ayetler okumalıdır 3 ben gelsem bile sizin okuduğunuz kuranı kermden ayetleri okumadan bende o gümüyü çıkartmam deyıp ve gidın işte anlycağınız boş yere acemice kazı yapıp durmasın kimse altın bulma makenesi olan boş yere sizleri kandırmasın

   • nursel ayvazpınarı
   • 26 Eki 2014

   Zamanimi bosa harcamayi sevmiyorum.ama bazi insanlara isik tutmak istiyorum.hocanin verdigi kitaba bakip cin cagirma suresini 23 defa okuyup hristiyan yada baska dinlere mensup cinleri cagirip hazinenin nerde gomulu oldunu soran ve cok kere carpildim..ademden once yasamis insan kadar mukemmel olmayan ve besmelekten biri olan cin.

   • nursel ayvazpınarı
   • 26 Eki 2014

   Sahiplenmesi tilsimdan beter oluyo…hristiyan cinlerine birsey ikram ettinde renkleri degisiyor.ama musluman cinler farkli..beth zamanindan beri her turlu cismin

  • Hüseyin
  • 30 Kas 2014

  Hertürlü kazı cin vakası büyü bozma tılsım bozma yer tespiti işaretler ..gibi vakalar için ulaşabilirsiniz gerektigi yerde belirli şartlarla gelebilirim . Not : lütfen sadece ciddi ve kafasına koyan insanlar ulaşsın özellikle kazı işlerinde ..profesyonellik çerçevesinde iş yapılır .. 0-5-4-3-9-6-2-1-8-3-8

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

Takip Et

Her yeni yazı için posta kutunuza gönderim alın.

%d blogcu bunu beğendi: